Mallorca výlety
Informace

Češi chtějí cestovat levně, ale neví, co to levně znamená

Hojně mi píšete ohledně pomoci s vyhledáním ubytování na Mallorce. Určitě jsem za to rád, protože vidím určitý zájem o tento blog, který jsem založil, abych pomohl dalším cestovatelům.

Jak to ale nejde a s čím pomoct neumím

90% zpráv od vás začíná vždy stejně. Máme super levný letenky, ale nemůžeme sehnat levné ubytování. Prosíme pomoc. Na takovéhle maily už ani neodpovídám a řeknu vám také proč. Pokud totiž není váš požadavek dostatečně informativní, nemám na základě čeho hledat. Já nemůžu vědět, zda se jedete válet na pláže nebo chcete také trochu cestovat a poznávat ostrov. Když nemáte přesné datum, tak to opět nemá cenu hledat. Každý týden se pohybuje v úplně jiné cenové relaci a také záleží, jak dlouho dopředu si vše zařizujete.

Chceme levné ubytování, ale….

Nejvíce požadavků vypadá přesně takto: Chceme levné ubytování; Chceme přijatelné ceny; Chceme levné ubytování, ale ne v hostelu a ideálně s polopenzí a max 400Kč/osoba/noc.

Jak si jako zkušený cestovatel představím takového člověka? Jedná se pravděpodobně o někoho, kdo zatím bez cestovky vůbec nikam nejel. Nejspíše našel nějakou náhodou levné letenky a již sní o perfektní dovolené. Jak ale takový lidem pomoct? Pro každého člověka znamená levně něco jiného. Někdo jede levně za 100 000Kč a jiný má za draho i 10 000Kč.

Moje rada: čtěte a informujte se

Než mi napíšete, udělejte si nějaký přehled, co to vůbec znamená levné a dobrá cena na Mallorce. Upřímně třeba za ty 400Kč/noc budete v sezóně velmi složitě shánět i u nás v Česku a musíte počítat i s tím, že Mallorca je hold dražší. Jsou tam zaměřeni na Němce, kteří jsou ochotni zaplatit více.

Postupujte v bodech

Když už máte přehled a připravené věci, pak mi zkuste napsat ohledně ubytka. Pokud hledáte last minute, tak je vše velmi probrané a ne nějak extra levnější. Občas se najde o cca 20% oproti bookingu, ale již ne v tak velké nabídce. Určitě pište do jaké oblasti chcete, jakou stravu, co máte v plánu dělat, kolik osob a přesné termíny dovolené + další informace, které mi pomůžou hledat optimální oblast. Pokud neodpovím, nezvládli jste ani tak banální věc, jako napsat informace do mailu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven + five =