Mallorca výlety
Informace

Chceme cestovat levně – co to znamená levně na Mallorce?

Mnoho cestovatelů nepotřebuje extra přepych. Stačí jim základní ubytování a hlavně si chtějí užít co nejvíce zážitků. Každý má také jiné představy, co to znamená levně. A hlavně nezkušení cestovatelé nemají tolik představu o zahraničních cenách, takže to posuzují podle našich českých cen. Pojďme si tedy projít, co to znamená levně, když jedete na Mallorcu:

S cestovkou nebo bez?

Co jsem tak zjistil, tak ti, co chtějí cestovat levně, nechtějí zájezdy od cestovky. Myslí si totiž, že to je dražší, než když si to sestaví sami. Co se týče Mallorky, tak odpověď je ano i ne. Jsou jisté situace, kdy zájezd od cestovky vyjde daleko lépe. Jedná se například o mimosezónní dobu, mohou to být lastminute zájezdy atd. Chce to vždy dobře spočítat. Od cestovky máte všechno zařízené. V případě lastminute zájezdu máte dokonce daleko lepší výběr ubytování, než když si ho zařizujete sami. Pokud ale narazíte na super letenky a povede se rezervovat ubytování v dostatečném předstihu, určitě se vyplatí více sestavit si vlastní zájezd.

Chceme levně, zařizujeme si vše sami

Dle mé zkušenosti, lidé nejčastěji přemýšlejí takto: Chceme levné ubytování; Chceme přijatelné ceny; Chceme levné ubytování, ale ne v hostelu a ideálně s polopenzí a max 400Kč/osoba/noc.

Je to ale daleko složitější a dražší, než se na první pohled zdá. Sice se podaří třeba koupit levné letenky na poslední chvíli, ale je dále potřeba zařídit transfery, vybrat vhodné ubytování (které může být velmi malý výběr), vybrat vhodnou destinaci atd.

Ceny se také velmi liší podle oblasti a doby. Úplně nejdražší bývá hlavní sezóna (červen – srpen). Přitom je na Mallorce pěkně i v září a říjnu, kdy již není tak draho. Nejdražší oblasti bývají ty nejhezčí a nejoblíbenější, které se nacházejí na východě a severu ostrova. Pokud ale nepotřebujete moře každý den nebo vám nevadí trochu více cestovat, tak ve vnitrozemí bývá ubytování levnější.

Když to ale nějak zprůměruji, tak ubytování vychází v těchto cenových relacích (osoba/noc a bez jídla):

  • 400+ – hostel
  • 500+ – 1*
  • 600+ – 2*
  • 700+ – 3*
  • 800+ – 4*
  • 1500+ – 5*

Samozřejmě můžete najít lepší ceny. Při delším pobytu navíc ceny za noc vycházejí ještě lépe. Pokud si rezervujete třeba celý apartmán pro více osob, tak to vyjde ještě lépe.

Moje rada: čtěte,plánujte, počítejte a informujte se

Udělejte si nějaký přehled, co to vůbec znamená levné a dobrá cena na Mallorce. projděte si více nabídek a porovnávejte různé oblasti i služby, které dostanete. Pokud nevíte jak na to, pak zkuste postupovat takto:

Postupujte v bodech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 − 6 =