Cala Agulla
Informace,  Mallorca výlety

Krásné pláže Cala Murada a Cala Agulla

Cala Murada

Tuto pláž najdete na východě ostrova u letoviska Calas de Mallorca. Buď si můžete koupit zájezd rovnou do této části ostrova nebo byste si měli udělat alespoň výlet na tuto pláž, protože patří mezi nejlepší pláže Mallorky. Pláž je písčitá s klidným vstupem do vody a chráněná skalními výběžky. Je tedy naprosto vhodná pro děti s rodinami. Pro aktivnější zájemce zde najdete i možnost mnoha vodních sportů

Okolí pláže

Samotné Cala Murada nabízí mnoho možností například odpoledního nebo večerního vyžití. Například můžete navštívit místní trhy, které jsou velmi oblíbené. Nebo se můžete jít podívat do nedaleké jeskyně Cova de la Cala Murada. Pokud jste vyznavači golfu, nedaleko najdete golfový rezort Val d’Or Golf. Spojení golfové hry s nádherným koupáním je mezi golfisty vyhledávané spojení.

Cala Agulla

Tuto pláž najdete naopak na severní části východního pobřeží a to nedaleko letoviska Cala Ratjada. Pláž patří mezi ty nejhezčí na celém ostrově Mallorca. 500 metrů dlouhá písčitá pláž přitahuje všechny milovníky koupání a vodních sportů. Vstup do vody je pozvolný a tedy vhodný i pro děti. Naopak v některých částech najdete i skalní výběžky, kde můžete pozorovat vodní živočichy. Pláž je velmi dobře vybavená, najdete zde lehátka, slunečníky, bary, restaurace a dokonce i záchranáře. Tedy vše, co potřebujete pro klidnou dovolenou.

K pláži lze dojet vlastním automobilem nebo autobusem. Pokud přijdete vlastním vozem, můžete zaparkovat na parkovišti hned u pláže.

Okolí pláže

V okolí pláže najdete borovicový les, který nabízí stín a tím i odpočinek od sluníčka. Místní si sem chodí dělat piknik. Lesem se dá také projít a můžete dojít až k zátoce Cala Mesquida, která je vyhlášená přírodní rezervací a můžete se také vykoupat na zdejší vyhlášené pláži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 3 =