Mallorca restaurace
Rady, tipy,  Služby

Bez cestovky: Ubytování na Mallorce

Tady přijde takové přiznání, aby bylo rozumět dalším postupům a jak hledám ty nejlepší nabídky. Sám osobně pracuji v jedné cestovní kanceláři na pozici online marketing, kde vyhledávám nejvýhodnější možnosti a služby pro naše klienty. Díky tomu jsem získal bohatý přehled a rád ho předám i dalším cestovatelům.

Jak na ubytování

Nejdřív je dobré si rozmyslet, jaký typ ubytování vlastně hledáte, protože od toho se také odvíjí, kde ho budeme shánět. Má to být hotel, nebo raději chcete apartmán v soukromí či dokonce celý dům? Tohle všechno se bude odvíjet od ceny a kolik lidí vlastně pojede. Takže jako první si udělejte alespoň představu, jaký je váš rozpočet na ubytování.

Kde hledat ubytování na Mallorce

Když jedete bez cestovky hledáte pouze ubytování asi se většině vybaví klasicky Booking nebo Airbnb. Dalším se může vybavit Trivago, které má celkem agresivní reklamu v médiích nebo další nespočet vyhledávačů a porovnávačů jako je Hotelscombined. Pro ty, kteří tyhle platformy ještě neznají, tak je trochu představím:

Booking.com

Většina z nás již zkusila a ne jednou. Na jejich webu najdete celkem bohaté množství ubytování a můžete všelijak filtrovat a vybírat. Navíc mi přijde, že mimo sezónu mají nejlepší ceny. Jejich zaměření je na hotelové ubytování, ale v posledních letech najdete i apartmány.

Tip: Jednou za čas dělají promo akci kupte za 80€ a pošleme zpět 40€. Několikrát jsem vyzkoušel a funguje perfektně. Podívejte se zde, zda nejsou aktivní nějaké kupony nebo slevy.

Také jsem pro vás připravil mapku, kde si můžete ubytování hledat podle oblasti.


Booking.com

Airbnb

Na této platformě nenajdete hotelové pokoje ale často pokoje v bytě, tedy budete sdílet ubytování s dalšími. To má celkem velkou výhodu na cenu, protože ušetříte. Otázkou je, jak moc chcete pohodlí. Pokud třeba ráno chcete na záchod ale je obsazeno, máte prostě smůlu. Najdete zde i celé byty a  apartmány, které už vyjdou dráž.

Trivago

Trivago vlastně znovu objevilo kolo a válcuje ostatní reklamou. Stahují nabídky z několika portálů pro ubytování, jako je Booking a další, a porovnávají je. Což je velmi užitečné, že dostanete tu “nejlepší cenu” (za chvíli vysvětlím).

A co kempy?

Řada lidí se mě často ptá, jak a kde případně najít nějaké kempy. Nechal jsem tomu celkem dost času, abych našel odpověď. Na Mallorce se totiž kempy moc nepodporují. Až na pár výjimek tu vlastně vůbec žádné nejsou. Také se mě ptáte, zda je tedy případně bez problémů spát někde na pláži v lese atd. Vždy odpovídám stejně: Není to povolené, ale vetšinou vám nic nehrozí. Mallorca je bezpečný ostrov a v úplně tom nejhorším případě dostanete pokutu.

Proč nevybírat JEN na výše uvedených portálech

Už víme, co kde najdeme a jaké ubytování kde hledat. Platforem, kde hledat jsou spousty, ale výše zmíněné jsou ty nejznámější a nemusíte se bát podvodu. Nicméně je také dobré znát, jak funguje jejich pozadí. Takže máme klasického hoteliéra, který potřebuje zaplatit náklady a od toho vypočítá cenu ubytování. Rozhodne se prodávat skrze nějaký vyhledávač. Tam mu odpoví, že jeho nabídku zařadí, ale můžou chtít až 30% provizi, o kterou se tedy musí cena navýšit, aby hoteliér nezkrachoval. Takže cena není tak úplně nejlepší, jak se zdá.

I přesto někteří hoteliéři svojí cenu již nenavyšují a díky různým akcím lze najít levné ubytování i na vyhledávačích. Prostě hledejte a porovnávejte 😀

Kde najít nejlevnější ubytování na Mallorce

Já jsem našel ještě jednu platformu, která staví na cestovkách a vyjde znatelně levněji ve většině případů. Už víme, že na Mallorcu jezdí hlavně Němci. Německý trh je obrovský a může si vyjednávat super ceny. Když jsem vybíral ubytování pro sebe, také jsem skočil na Booking.com (díky kuponu to nebylo až tak drahé) a vyskočila mi daleko vyšší cena, než jsem očekával, ani ostatní vyhledávače mě neoslnili.

Mám ale jednu velkou výhodu a to, že mám přístup do databáze cestovní kanceláře, která má aktuálně za partnery 40 německých CK. Systém mi také umožňuje hledat pouze hotely (tuto možnost jsem nikde jinde nenašel). Vybral jsem si ten požadovaný a schválně porovnal s běžnými vyhledávači. Všichni byly nejméně o 3000Kč dražší.

Co bych to byl za cestovatele, abych se nepodělil alespoň o odkaz? Upravil jsem náš systém a zveřejnil naší interní databázi. Koukněte na tento link.

Jak je to vůbec možné?

Německé cestovky si neberou provize tak vysoké a ještě dostanou lepší cenu. Oni si totiž zarezervují celý hotel a pak ho postupně prodávají, takže když se nedaří, jdou ještě více s cenou dolu.

Pomůžu vám s ubytováním

Pokud máte zájem, dejte dohromady datum, počet lidí, stravu, destinaci, počet dní, budget a pošlete to na (zde byl můj mail, ale z časových důvodů nedokáži pomoct všem. Zkuste přidat dotaz dolu do komentáře a možná vám pomůže někdo jiný nebo já. Případně čtěte dále, jak na to.). Kromě naší databáze mohu také poptat našeho partnera (skupinka Čechů na Mallorce, kteří nabízejí výlety a další služby) a společně vybereme nějakou super nabídku. Prosím pište, jen pokud máte vážný zájem a umíte odpovědět na informace z první věty.

Kde ubytování na Mallorce vybrat

Časté dotazy také padaly, kde si ubytování vybrat. Většinou si koupíte levnou letenku na Mallorcu a zbytek řešíte dále, ale nejste si úplně jisti, jakou oblast vybrat. Pojďme se na to podívat:

Jedu za plážemi | Jedu s dětmi | Jedu za pohybem | Chci vidět co nejvíce | Chci spojit pláže a pohyb/poznání | Potřebuji co nejlevněji

Těším se na dovolenou na Mallorce, ale nemám moc peněz

Nejlevnější částí ostrova je západně od hlavního města Palma. Mám na mysli Magaluf a okolí. Jednak je to kousek od letiště, takže ušetříte na cestě, ale také to není nejoblíbenější destinace. Vlastně jí ani našim klientům vůbec nedoporučuji, protože není úplně nejbezpečnější. Zkuste trochu pogooglit a uvidíte.

Levné je také, pokud si vyberete ubytování ve vnitrozemí. Je to sice daleko k plážím, ale pokud se spokojíte jen s bazénem nebo budete bydlet na lince hromadné dopravy, tak je to možná alternativa.

K těm levnějším patří i kousek na východ od Palmy, okolo El Arenal.

Tahle dovolená bude hlavně o válení

Na Mallorce je mnoho pláží. Daly by se rozdělit na přírodní a ty klasické. Do této kategorie zařazuji ty klasické – písek, bárky, slunečníky atd. Takže ty nejlepší písčité pláže se nacházejí od východu ostrova (řekněme od Cala d’Or) až úplně na sever po Formentor. A teď jak vybrat v té hromadě? Pokud máte rádi noční život a chcete si někam zajít, tak bych doporučil okolí Sa Coma a Cala Millor. Pokud chcete trochu klidnější a pláže spíše více do přírodna, tak se mi líbilo okolí Cala Ratjada a Can Picafort.

Mám s sebou děti a potřebuji je zabavit

Tady nebudu váhat a rovnou doporučím oblasti Sa Coma a Cala Millor. Mají super pláže, super zázemí, super ubytování a také plno aktivit zaměřeno i na děti. Pláže jsou perfektní, protože hloubka je až dál a mají velmi pozvolný vstup do vody.

Žádné poflakování, tohle bude aktivní dovolená

Na takovou dovolenou bych volil západ a případně sever ostrova. Západ je plný pahorků a krásných městeček. Ideální na nějaký treking. Pokud máte kola, tak uvítáte spoustu super cest. Samozřejmě nesmí chybět ani koupaní, kterého najdete také dost, ale nečekejte písčité pláže. Za těmi musíte více na sever.

Chci poznat co nejvíce z ostrova

Zde bych doporučil mít několik ubytování vždy na 1-2 dny a jezdit si okolo. Ostrov je sice malinký, ale je to tak daleko pohodlnější. Určitě bych pár dní zůstal v Palmě a pak si postupně vybíral místa podle toho, co vás nejvíce zajímá.

Válení na pláži je super, ale chci také něco vidět

Takové win win řešení. Užít si pláže, ale neproflákat celou dovolenou a také něco vidět. Toto je varianta, kterou volím já. Nejvíce se mi pro to líbil sever – Can Picafot / Alcudia. Tyto dvě městečka mají super napojení na dálnici a všude se rychle dostanete. Druhá možnost je Sa Coma a Cala Millor, okolo kterých je také super poměr kvalitních pláží a věcí k vidění. Pokud chcete trochu ušetřit na ubytování a nevadí vám strávit trochu více času za volantem, tak bych ještě volil Cala Ratjada.

15 Comments

 • irena piecyková

  dobrý den.
  v neděli 16,9 ráno odlétáme z berlína na mallorcu do 26,9.
  jsme 4 dospělé osoby,2 páry 22 až 61let.
  ubytování ještě nemáme,asi bychom byli raději za bydlení s jídlem.
  prosím zda máte nějaké tipy za přijatelné ceny.
  předem moc děkuji piecyková

  • Jsem Freelancer

   Opět, co jsou to přijatelné ceny? Pro někoho to bude 100 000Kč pro jiného 1000Kč. S jídlem znamená co? Chcete snídani, polopenzi, plnou….? Do jaké destinace chcete? Takto radit neumím.

 • Andrea Vodrážková

  Dobrý den,

  na internetu jsme sehnali letenky od 13.8. – 23.8., ale máme problém s ubytováním. Jsme 2 dospělý a 2 děti ( 12, 9 ). Ubytování je dost drahé, mohl by jste nám poradit?

  Děkuji za info.

  Andrea

 • Tereza K.

  Dobrý den,

  ráda bych se Vás zeptala, jestli nemáte nějaký tip na ubytování v termínu 5.9.-14.9.2019 (letenky ještě nemáme, kdyby bylo nejhůř, šlo by i 13.9.). Jsme 2 studenti, nevyžadujeme žádný luxus, stačilo by něco malého na přespání (celý den budeme mimo), ale měli bychom rádi soukromí (tzn. nevyhledáváme spolubydlení), cenově co nejlevněji to půjde, bez stravy. Preferujeme spíše turistiku někde v přírodě, ovšem občasným koupáním také nepohrdneme. Nebudeme si půjčovat auto, proto by byla nejlepší nějaká lokalita, která je dostupná od letiště autobusem.

  Děkuji

  S pozdravem

  Tereza

  • Jsem Freelancer - online marketing

   Dobrý den,

   Pokud nemáte jasně daný termín, tak se nemám od čeho odrazit. Autobusem se dostanete pohodlně po všech hlavních tepnách. Takže, jak na západ, tak i sever ale i východ. Turistiku máte rádi kopce nebo raději nížiny, případně parky? Takto poradit neumím. Doplňte informace a můžeme se na něco podívat.

 • Lucie Trávníčková

  Dobrý den chystáme se na Mallorku dva dospělí a dvě děti 3 a 11 let. Letenky máme na 11.9 a návrat 18.9.2019
  Ubytování pokud se podaří se snídaní jinak něco s kuchyňkou cena do 16tisíc. Ubytování blízko pláže když bude i bazén nebude to na škodu vím že 16tisíc není moc ale za ubytování je to náš strop. Předpokládám že většinu času strávíme na pláži s dětma. Hledáme něco v blízkosti Palmy kvůli dopravě z letiště ať nemusíme někam přes celý ostrov. Prosím tedy jestli můžete nějak poradit čím vhodnější pro děti tím líp. Moc děkuji pokud je potřeba doplnit něco víc ráda doplním.

 • Lucie Trávníčková

  Dobrý den nevím jestli jste dostal předchozí zprávu tak snad se nebudete zlobit když to napíšu ještě jednou. chystáme se na Mallorcu dva dospělí a dvě děti věk 3 a 11. Odlet je 11.9.2019 a návrat 18.9.2019.
  Hledáme ubytování vhodné pro děti tak aby jsme se dobře dostali z letiště a blízko u moře. částka za ubytování je 16tisíc max. Pokud by bylo ubytování i se snídaní bylo by to super ale je mi jasné že za 16tisíc si nemůžeme moc vyskakovat, proto jsem se rozhodla napsat vám jestli nám dokáže nějak poradit. Děkuju

 • Lenka

  Dobry den. Od 4.9.mame moznost jet na 7 noci letwcky tedy do 11.9 na mallorcu .letoste palma de malorca.jsme 2 dospeli a dite ktere bude mit 6.9. Dva roky. Tudiz bychom uvitali misto kde se da meco uvarit.nejsme narocni na ubytovani.nejlepe asi povliz plaze. A blizko leriste.ale mame rozpocet na pobyt na malorce 15 az 20 tisic.letenky jsou zapocitane v jonem rozpoctu.ke vubec neco takoveho mozne sehnat?muzeme byt klidne i dal od leriste ale pronajem auta bude drahy asi..kdybyste mel radu..dekuji

 • Jaroslav Stibor

  Hezký den, chceme jet příští rok v termínu 19. 8. – 31. 8. 2020 na Mallorcu v počtu 6 dospělých a 6 dětí (7,7,7,10,10,10 let). Hledáme vilu s bazénem a ideálně v blízkosti moře, respektive pláže. Cenový limit máme cca 115.000 Kč. Neuměl byste nám pomoci?
  Děkuji

 • Mirka

  Dobrý deň, chystáme sa s priateľom na Mallorcu, 11.04.2020 – 17.04.2020 (t.j. 6 nocí). Sme teda dvaja, hľadáme ubytovanie v centre Palma de Mallorca, prípadne vzdialenosť 30 min. chôdzou do centra je pre nás v pohode. Chodievame ráno behávať, takže ak by bolo v blízkosti ubytovania more, prípadne nejaký park, je to veľká výhoda. Jedinou podmienkou ubytovania je súkromná kúpelňa. A radi by sme sa zmestili do 500 EUR. Bola by som rada, ak by ste nám mohli doporučiť nejaké ubytovanie. Vopred ďakujem. S pozdravom Mirka

 • Martina Borůvková

  Dobrý den, obracím se na Vás s žádosti o zprostředkování ubytování pro 4 dospělé osoby. Koupili jsme si letenky, chtěla jsem navštívit sestru která žije na Mallorce, ale bohužel v době kdy tam máme zakoupeny letenky tam již nebude.14.5-20.5 2020 takže teď hledáme. Rádi bychom bydleli v apartmánech kde si můžeme sami občas vařit . Nevyhledáváme samotu, chceme poznávat, cestovat (auto si půjčíme)Můžete poradit kde je nejhezčí místo ? Děkuji moc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine − eight =