Informace,  Mallorca výlety,  Rady, tipy

Pláž Cala Agulla

Toto je největší pláž, která je přilehlá k městečku Cala Ratjada. Vzhledem k tomu, že jsme bydleli v této oblasti, mám několik postřehů, o které se rád podělím.

Pláž je velmi oblíbená, protože tu bylo každý den téměř úplně plno. I mně se tu velmi líbilo až na pár nedostatků. Na délku má cca 500 metrů a na šířku 50 metrů. Na jednom konci je město s veškerým vybavením jako restaurace, bary, zastávka autobusu atd., na druhém konci jsou skály a je to zde spíše přírodnějšího rázu. Z pevninské strany je pláž chráněna borovým lesíkem, kam se lze schovat před sluníčkem. Na pláž také dohlíží plavčík. Je zde nádherný výhled na moře a po levé straně jsou zalesněné kopce. Tím, že je pláž chráněná pevninou, nejsou zde příliš velké vlny, navíc je zde pozvolný sestup do moře, takže bych určitě doporučil i rodinám s dětmi.

Jak se sem dostat

Je hned několik možností, jak se na pláž Cala Agulla dostat:

  • První je, pokud bydlíte poblíž, dojdete pěšky, což je asi nejlepší a nejjednodušší varianta. V dalších bodech zjistíte proč.
  • Druhá možnost je hromadnou dopravou. Sice sem jezdí nějaký autobus, ale nejsem si jist, jak moc pravidelně. Další věcí je, že tato oblast je poměrně odlehlá a podle toho, co jsem dohledával, tak to celkem trvá
  • Třetí možnost je dojet autem, což je asi nejpohodlnější. Jsou hned 2 cesty, kudy se sem dostat. Přes město Cala Ratjada nebo z druhé strany na parking. První možnost je fajn, dá se totiž parkovat zdarma. Má to své ale. Musíte sem dorazit poměrně brzy, protože všechna místa jsou celkem rychle obsazená. Jedním z důvodů je také, že jich není mnoho. Druhá možnost je přijet na parking. Ten se mi trochu blbě hledal a našel jsem ho až na druhý pokus. Pro někoho může být demotivující, že se zde musí zaplatit 5€ na den. Pokud odjíždíte a chcete se vrátit, dá se to domluvit bez dalšího poplatku.

Vybavení pláže Cala Agulla

Na poměry, jak je pláž oblíbená, je vybavení poměrně zklamáním. Ani bych neřešil restaurace či bary, kterých je velmi pomálu a spíše jen na kraji pláže u města. Pokud tedy něco chcete a zrovna jste na druhé stráně, tak se celkem projdete. Mně osobně spíše chybělo zázemí hygieny jako sprcha a záchody. Sprcha je tu jen jedna a to opět na kraji u města. Se záchody je to podobně. Proto většina lidí chodí do již zmiňovaného lesíka a zbylá část bude chodit nejspíše do vody.

Skoro po celé pláži jsou lehátka, ovšem klasicky za příplatek, který je jako všude 15€. Je zde ale i mnoho místa pro rozložení ručníku. Občerstvení zpříjemňuje několik místních, kteří roznáší čerstvé ovoce a drinky. Nejde je přehlédnout, záměrně jsou dost hlasití. Prochází celou pláží po celý den a pokud jim dojde zboží, během chvíle ho doplňují a pokračují v roznosu. Také je zde klasicky mnoho prodejců všeho možného. Pokud tedy nechcete platit za lehátka, ale chybí slunečník, dá se koupit od prodejce, který samozřejmě má nějakou přirážku, ale nechá se i smlouvat.

Pro ty aktivní se tu najde řada možností vodních sportů. Je zde půjčovna loděk a šlapadel. Díky přilehlý skalám je pláž vhodná i na šnorchlování.

Okolí pláže Cala Agulla

Pokud vás již omrzí tato pláž a nevadí vám trochu chodit, určitě doporučuji se zajít podívat ještě na pláže Cala Molto (ta je více méně hned přilehlá) nebo Cala Mesquida, kterou jsem si opravdu oblíbil. Pokud jedete na Mallorcu mimo ty nejteplejší měsíce a rádi byste zašli na nějaký treking, dá se vylézt na přilehlý kopec, který je odevšud vidět. Odměnou vám bude opravdu nádherný výhled na okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 4 =