Informace,  Mallorca výlety,  Rady, tipy

Pláž Cala Moltó

Pokud vyhledáváte spíše přírodní pláže, kde není moc lidí, pak se vám bude určitě líbit pláž Cala Moltó. Jedná se o krásnou, schovanou písčito kamenitou pláž, kterou oceníte například při treku v okolí. Většina pláže i v moři je sice písek, ale vstup do vody je náročnější a skrze kameny. Proto sem moc lidí nechodí, určitě tu moc nepotkáte rodiny s dětmi. Voda je zde ale nádherná.

Pláž má trošku charakter zátoky, takže zde nejsou až tak velké vlny. Díky skalnatému okolí je určitě vhodná i na šnorchlování. Není se ale zde kam schovat před sluníčkem. Sice je v okolí jen zeleň, ale většinou se jedná jen o nižší borové kleče.

Jak se sem dostat

Jedním z důvodů, proč tu není až tak plno, jak trochu náročnější přístup. Můžete se přijít od městečka Cala Ratjada nebo si zaparkujete na placeném parkovišti u Cala Agulla, kde stojí celodenní parkovné 5€. Ještě můžete přijít z druhé strany od Cala Mesquida, ale je to celkem kus cesty a v horkých dnech ani nedoporučuji. Ještě sem vede jakási cesta, která mi přišla dost soukromého charakteru. Cestu jsem ale nezkoušel, protože jsme přišli z vedlejší pláže.

Vybavení pláže Cala Moltó

Protože se jedná o čistě přírodní pláž, není zde vůbec žádné vybavení. Najdete ale dostatek místa, kde si rozložit ručník.

Okolí pláže Cala Moltó

Jak bylo již zmíněno výše, hned vedle najdete pláž Cala Agulla s městečkem Cala Ratjada. Není to až tak daleko dojít i městečka se stejnojmennou pláží Cala Mesquida. Dá se také vyběhnout na místní kopec Talaia de Son Jaumell, ze kterého je úplně super výhled.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × 5 =