Půjčení auta na Mallorce
Rady, tipy

Bez cestovky: Jak si půjčit auto na Mallorce

Určitě je super půjčit si auto na Mallorce. Můžete pak jednoduše navštěvovat různá místa a projet všelijaké pláže i ty, které jinak nejsou dostupné. Ale není to jenom o plážích, určitě navštivte i různá místa na ostrově. Kam se podívat jsem již napsal v kategorii Výlety na Mallorce.

Kde si půjčit auto na Mallorce

Asi jedno z nejběžnějších míst bývá přímo na ostrově. Někdy to nabízí hotel v rámci svých služeb nebo téměř v každém větším městě je nějaká autopůjčovna. Pokud ale vyjíždíte v hlavní sezóně, výběr může být značně omezen. Na to se dá celkem jednoduše připravit pomocí online služeb.

Na Mallorce najdete spoustu místních autopůjčoven a většina nabízí i objednání online. Je ale zapotřebí umět španělsky, některé jsou i v angličtině/němčině. Určitě ale vyjdou cenově nejlépe a řada jich je velmi solidních. Pokud máte zájem, můžete mi napsat na můj mail a něco společně vybereme.

Půjčení auta online

Osobně využívám službu, která shromažďuje půjčovny po celém světě a v každé destinaci jich je hned několik. Máte tak dobrý přehled o nabídce a často si i můžete porovnat různé ceny pro stejný typ vozidla. Také máte celkem široký výběr vozidel a můžete si i vybrat, kde si auto chcete vyzvednout. Vyhledávač najdete na stránce Půjčení auta na Mallorce.

Na co si dát pozor

Než si auto zarezervujete, podívejte se na hodnocení vybrané autopůjčovny. Některé nejsou příliš solidní, ale dají se najít recenze a tomu se i vyvarovat. Další věcí, co byste neměli zanedbat, je slušné pojištění. Asi se moc nevyplatí šetřit, protože pokud se něco stane, autopůjčovna vám to strhne z poskytnuté karty a nebude se zajímat, kdo byl na vině.

Když auto přebíráte, pořádně si ho prohlídněte.  Pokud najdete nějakou vadu, hned s autopůjčovnou sepište protokol, aby po vás nepožadovali uhradit škodu, kterou jste nezpůsobili.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 − four =