Niki Airbus
Rady, tipy

Bez cestovky: Letenky na Mallorcu

V minulém článku Jak na to jsem popsal několik rad a tipů, jak se nejlépe dostat na Mallorcu bez cestovky. Pokud si ho přečtete, zjistíte jak plánovat cestu, na co si dát pozor i kdy se na Mallorcu vydat. Z minulého článku také víme, že pokud jedeme bez cestovky, tak jeden z důvodů je ušetřit. Další krok jsou tedy letenky (nepopisuji úplně nejlepší způsob, ale ten nejvýhodnější), na který se podíváme teď:

Na Mallorcu za 5€

Spousta lidí se diví, jak se mi daří cestovat tak levně. Ano, před pár dny se mi podařilo zakoupit si zpáteční letenku na Mallorcu z Berlína jen za 5€. Je to tak trochu štěstí a určitě jeden z nejlepších nákupů, který jsem kdy udělal. Jak na to se dočtete pokračováním v článku:

Letenky na Mallorcu

První otázkou je, kde vůbec hledat. Vyhledávačů a porovnávačů letenek je dneska nespočet – od Letušky, která valí reklamu, až po Pelikána a nějaké širší organizace, jako je známý Student Agency. Všechno je svým způsobem nějak výhodné, ale dle mého názoru a zkušenosti ne nejlepší. Co tedy používám na vyhledávání já?

Kiwi letenky na Mallorcu

Řada lidí už slyšela o letenkách od Kiwi a možná další spousta i vyzkoušela. Tato společnost nevalí peníze do reklamy, ale do vývoje. Celkem pravidelně vytváří nové služby a zkvalitňuje ty stávající.

Letenky online

Proč jsou tedy nejlepší?

Jedna ze super výhod je ta, že porovnávají spoustu společností a také zařazují i další vyhledávače jako je Kayak. Vyhledávač funguje celkem rychle a dá se jednoduše ovládat i z mobilu pomocí aplikace. Další výhodou jsou funkce. Pokud například hledáte nějaký let, Kiwi se snaží nabídnout i levnější možnosti (díky tomu jsem ušetřil už pár tisíc).

Určitě jsou také super všechny ty udělátka jako řazení a filtrování, ale to už je dneska tak trochu standard. Co ale mají navíc a je velmi užitečné? Určitě bych chtěl zmínit “hlídacího psa”. Vlastně si zadáte požadovaný let a částku, pokud se takový někdy najde, dostanete email do své schránky. Co mi ale přijde nejlepší je plánování multicity letenek a teď nová aplikace Nomád, která všechnu práci udělá – ušetří to opravdu až hodiny hledání.

Na co si dát pozor

Kiwi má automaticky ke každé letence i podporu 24/7. Sám jsem jí nikdy nepotřeboval (klepu), ale jednou k tomu nebylo daleko. Abych se do svojí destinace dostal levněji, měl jsem to s jedním přestupem, kde byla asi hodina čas. Na gatu mi nečekaně odbavili zavazadlo (u nízkonákladovek celkem běžné) a navíc let měl zpoždění. Když jsem se ptal, zda na mě letadlo případně počká, bylo mi řečeno, že ne. Kiwi totiž nekupuje cesty s přestupem jako jednu letenku. Samozřejmě problém se může naskytnout kdykoli, ale je dobré předcházet tím, že si necháte dost času na přestup.

Odkud letět

A teď ještě odkud hledat letenky na Mallorcu? Pokud jdete po ceně, určitě zapomeňte Prahu a Vídeň. Do jiných destinací jsem cestoval vždycky z Polska – Katowice a Vratislav, to je bezkonkurenčně nejlevnější. Mallorca je ale trochu specifická a ne nadarmo se jí přezdívá 17. Bundesland nebo Německá kolonie. Super letenky tak najdete hlavně z Berlína, ale i Mnichova.

Máte nějaký svůj postup, jak hledat super letenky? Nechte ho v komentářích. V dalším článku vám řeknu tajemství, kde se najde nejlevnější ubytování na Mallorce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 + five =