Mallorca restaurace
Rady, tipy,  Služby

Bez cestovky: Ubytování na Mallorce

Tady přijde takové přiznání, aby bylo rozumět dalším postupům a jak hledám ty nejlepší nabídky. Sám osobně pracuji v jedné cestovní kanceláři na pozici online marketing, kde vyhledávám nejvýhodnější možnosti a služby pro naše klienty. Díky tomu jsem získal bohatý přehled a rád ho předám i dalším cestovatelům.

Jak na ubytování

Nejdřív je dobré si rozmyslet, jaký typ ubytování vlastně hledáte, protože od toho se také odvíjí, kde ho budeme shánět. Má to být hotel, nebo raději chcete apartmán v soukromí či dokonce celý dům? Tohle všechno se bude odvíjet od ceny a kolik lidí vlastně pojede. Takže jako první si udělejte alespoň představu, jaký je váš rozpočet na ubytování.

Kde hledat ubytování na Mallorce

Když jedete bez cestovky hledáte pouze ubytování asi se většině vybaví klasicky Booking nebo Airbnb. Dalším se může vybavit Trivago, které má celkem agresivní reklamu v médiích nebo další nespočet vyhledávačů a porovnávačů jako je Hotelscombined. Pro ty, kteří tyhle platformy ještě neznají, tak je trochu představím:

Booking.com

Většina z nás již zkusila a ne jednou. Na jejich webech najdete celkem bohaté množství ubytování a můžete všelijak filtrovat a vybírat. Jejich zaměření je na hotelové ubytování, ale v posledních letech najdete i apartmány.

Tip: Jednou za čas dělají promo akci kupte za 80€ a pošleme zpět 40€. Několikrát jsem vyzkoušel a funguje perfektně.

Airbnb

Na této platformě nenajdete hotelové pokoje ale často pokoje v bytě, tedy budete sdílet ubytování s dalšími. To má celkem velkou výhodu na cenu, protože ušetříte. Otázkou je, jak moc chcete pohodlí. Pokud třeba ráno chcete na záchod ale je obsazeno, máte prostě smůlu. Najdete zde i celé byty a  apartmány, které už vyjdou dráž.

Trivago

Trivago vlastně znovu objevilo kolo a válcuje ostatní reklamou. Stahují nabídky z několika portálů pro ubytování, jako je Booking a další, a porovnávají je. Což je velmi užitečné, že dostanete tu “nejlepší cenu” (za chvíli vysvětlím).

Proč nevybírat na výše uvedených portálech

Už víme, co kde najdeme a jaké ubytování kde hledat. Nicméně je také dobré znát, jak funguje jejich pozadí. Takže máme klasického hoteliéra, který potřebuje zaplatit náklady a od toho vypočítá cenu ubytování. Rozhodne se prodávat skrze nějaký vyhledávač. Tam mu odpoví, že jeho nabídku zařadí, ale můžou chtít až 30% provizi, o kterou se tedy musí cena navýšit, aby hoteliér nezkrachoval. Takže cena není tak úplně nejlepší, jak se zdá.

Kde najít nejlevnější ubytování na Mallorce

Už víme, že na Mallorcu jezdí hlavně Němci. Německý trh je obrovský a může si vyjednávat super ceny. Když jsem vybíral ubytování pro sebe, také jsem skočil na Booking.com a vyskočila mi daleko vyšší cena, než jsem očekával, ani ostatní vyhledávače mě neoslnili.

Mám ale jednu velkou výhodu a to, že mám přístup do databáze cestovní kanceláře, která má aktuálně za partnery 40 německých CK. Systém mi také umožňuje hledat pouze hotely (tuto možnost jsem nikde jinde nenašel). Vybral jsem si ten požadovaný a schválně porovnal s běžnými vyhledávači. Všichni byly nejméně o 3000Kč dražší.

Jak je to vůbec možné?

Německé cestovky si neberou provize tak vysoké a ještě dostanou lepší cenu. Oni si totiž zarezervují celý hotel a pak ho postupně prodávají, takže když se nedaří, jdou ještě více s cenou dolu.

Pomůžu vám s ubytováním

Pokud máte zájem, dejte dohromady datum, počet lidí, stravu, destinaci, počet dní, budget a pošlete to na petr@cezproka-team.cz. Kromě naší databáze mohu také poptat našeho partnera (skupinka Čechů na Mallorce, kteří nabízejí výlety a další služby) a společně vybereme nějakou super nabídku.

Jak si ubytování na Mallorce vybrat

A teď jenom krátce, protože tohle je hodně subjektivní. Pokud vyberte něco kolem Palmy, určitě budete mít dostatek zábavy, je to opravdu rušné místo. Na západě jsou hodně skály, ale zase méně turistů. Jihovýchod až sever jsou takové nejpopulárnější díky super plážím.

One Comment

 • irena piecyková

  dobrý den.
  v neděli 16,9 ráno odlétáme z berlína na mallorcu do 26,9.
  jsme 4 dospělé osoby,2 páry 22 až 61let.
  ubytování ještě nemáme,asi bychom byli raději za bydlení s jídlem.
  prosím zda máte nějaké tipy za přijatelné ceny.
  předem moc děkuji piecyková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 + seventeen =