Mallorca dovolená
Rady, tipy

Bez cestovky: Jak na to

Vyplatí se bez cestovky?

Pro koho je vůbec vhodné cestování s cestovkou? Buď jsou to cestovatelé, kteří nemají čas vyhledávat jednotlivé položky pro svůj zájezd, anebo jsou to cestovatelé, kteří nevědí jak na to. Pravděpodobně také pokud jedete například s celou rodinou. Na Mallorcu je každoročně pořádaných stovky zájezdů od levnějších až po ty dražší. Při nákupu se slevou tedy lastminute nebo firstminute, můžete se dostat na velmi pěkné ceny, které velmi těžce seženete lepší. Při cestování bez cestovky již tedy musíte mít nějakou zkušenost, jak si všechno správně najít. Například velmi bude záležet, za kolik najdete letenky.

Jak plánovat

Pokud jedete sami na sebe, v případě problému se nemáte na koho obrátit a je tedy vhodné vše dobře naplánovat. Každá správná cesta by měla začít zajištěním dopravy. Přeci jenom hotelů a ubytovacích kapacit je vždycky několik možností, ale například letů v daném dni je omezeně. Na Mallorce je jen jedno letiště, tedy nemusíte příliš hledat, kam přistanete a obávat se o zdlouhavé přestupy. Jak na letenky?

Když už máte vyřešenou dopravu, je na řadě ubytování. Tady záleží, jaké ubytování chcete. Stačí jenom kemp nebo raději hotel či apartmán? Na tento druh ubytování najdete vždy spoustu různých serverů, které všelijak porovnávají ceny a vyhledávají ty nejlepší. Ovšem nabízená cena není vždy ta úplně nejlepší a já osobně doporučuji hledat i jinak. Jak najít nejlepší ceny ubytování? Problém však může přijít, pokud hledáte ubytování v soukromý. Kde hledat soukromé ubytování?

Pak jsou ještě různé aktivity a výlety. Obzvláště pokud jedete v sezóně, vyplatí se rezervovat předem. Jednak to může být ještě levnější, ale hlavně máte jistotu, že bude dostatek kapacity. Samozřejmě je možné všechno zařídit i na místě, ale pak to nelze velmi plánovat a je to spíše spontánní. Pokud ale chcete něco specifického, například aktivity v češtině, pak není jiná možnost, než rezervovat předem. Výlety a aktivity v češtině.

Kdy vyrazit

Při cestování bez cestovky, pokud jdete hlavně po ceně, je celkem dobré být velmi flexibilní. Na Mallorce se doporučuje vycestovat během září až října. Jednak jedete mimo hlavní sezónu – tedy o poznání méně lidí, ale také ceny letenek a ubytování jsou výrazně nižší. Během září a října je moře stále pěkně teplé a množství srážek je stále minimální.

Jako další možnost je květen, kdy cestovní ruch ještě není tolik unavený a služby mohou být o něco lepší než po sezóně. Počítejte ale s chladnějším mořem, které se ještě nestihne tolik ohřát.

Slevy na Mallorce

Pokud plánujete navštěvovat nějaké památky, například v Palmě nebo využívat hromadnou dopravu, mohlo by se vyplatit mít nějaké slevy. Na Mallorce platí turistická karta Mallorca pass, která má spoustu různých výhod a služeb za celkem rozumnou cenu.

Na co si dát pozor

Jedete na své triko a nikdo vám nic negarantuje. Problémy s letem nebo s ubytováním? Nikoho to moc zajímat nebude a jste v tom sami. Proto si dávejte pozor, kde nakupujete služby. Předpokládám, že většina cestovatelů skočí na Booking nebo Airbnb. Věděli jste ale, že si účtují až 30% poplatek od provozovatele, což celkově zdražuje cenu ubytování? Přečtěte si další článek, jak najít nejlepší ubytováníPak může být spousta další pofidérních služeb, určitě najdete různé skupiny na Facebooku, kde budou místní nabízet své kapacity.

Ubytováním to nekončí. Také velmi oblíbené půjčování auta. Zase služeb je několik. Asi tou největší je Rentcars, která ovšem jen zprostředkovává a funguje vlastně jen jako Booking. Vezme si slušnou provizi a dál neřeší. Jak správně rezervovat přes Rentcars.

Tipů a rad jak bezproblémově vycestovat na Mallorku je určitě mnohem více. Máte nějaké vlastní zkušenosti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine − 8 =