Mallorca výlety,  Rady, tipy

20 nejlepších pláží na Mallorce

Na Mallorce se nachází řada výtečných pláží a vůbec pláží jako takových nabízí ostrov nespočet. Prošel jsem několik zdrojů, kteří se o Mallorcu zajímají nebo tam dokonce bydlí a našel jsem, že pláží by mělo být okolo 260 s délkou až 50km.

Teď jak z toho ale vybrat top 20 pláží když každá nabízí něco jiného a různí cestovatelé ocení jiné vlastnosti. Rozhodl jsem se tedy udělat pouze seznam top pláží, nikoli seřazené od 1. až do 20. Pro hodnocení jsem jednak využil vlastní zkušenosti, ale také bral v úvahu názory dalších cestovatelů.

Pojďme se tedy podívat na 20 nejlepších pláží na Mallorce:

Cala Agulla

Nádherná písčitá pláž Cala Agulla se nachází v oblasti Capdepera, což je cca 80km od hlavního města – Palma. Už na první pohled okouzlí svým okolím plným borovic a na pozadí s horami. Na délku má okolo 500 metrů a patří k největším plážím východního pobřeží.

Playa de Muro

Pláž se zlatavým pískem je navazující na pláž Puerto Alcudia. Playa de Muro je známá přilehlými luxusními hotely, skvělými restauracemi a také plážovými kluby.

Portals Vells

Tato pláž v zátoce, s jemným pískem je velmi oblíbená pro rodiny a také místní obyvatele. Voda je krásně čistá a prozkoumávat můžete také četné jeskyně. K pláži naleží i kiosek s občerstvením a menší restaurace.

Cala Portals Nous

Nedaleko vyhledávaného přístavu Puerto Portals se nachází dlouhá a krásně písčitá pláž Cala Portals Nous. Ta je populární nejen mezi místními, ale i mezi turisty, protože je vhodná pro celodenní relax i s rodinou. K pronájmu jsou sluečníky s lehátky a k dispozici sprchy a několik výborných restaurací.

Formentor

Poloostrov Formentor je známý snad všem cestovatelům na Mallorcu a taky velmi vyhledávaný. Jedním z tahounů je stejnojmenná pláž Formentor s krásnou vodou a výhledem do zátoky Pollensa. Pořádá se sem řada výletů lodí nebo můžete vyrazit na vlastní pěst a udělat si výlet autem.

Cala Varques

Jedna z pláží, která není příliš známá pro turisty. Je to i tím, že je trochu těžší jí najít. Nachází se na východním ostrově nedaleko Calas de Mallorca.

Illetas

Jedna z menších pláží jihozápadně od Palmy, která nabízí čistou vodu se zlatým pískem a vůbec patří mezi nejoblíbenější v této oblasti. I proto je dobré si přivstat, aby jste si mohli najít svoje klidné místo.

Playa de Palma

Pro super pláž nemusíte jet až tak daleko od letiště. Přímo u Palmy totiž najdete Playa de Palma, která s krásným pískem a širokou nabídkou aktivit patří mezi top. Navíc si pak můžete udělat procházku městem nebo se vydat na nějaký výlet z Palmy.

Son Serra de Marina

Jedná se spíše o klidnější pláž obklopenou dunami a s výhledem na Alcúdia. Populární je také pro vodní sporty díky vhodným větrným podmínkám. Jen počítejte s tím, že služeb přímo na pláži je velmi po skromnu.

Es Trenc

Písečná pláž, tyrkysově karibská voda a písečné duny v okolí, to je Es Trenc, která se považuje za největší nedotčenou pláž na Mallorce. Na šířku měří až 60 metrů a na délku cca 3,5km. Je velmi populární mezi turisty i místními. Problém by mohl být vybavení, nenajdete zde žádné sanitární vybavení a o víkendu zde bývá celkem rušno. Bezplatné parkování má limitovanou kapacitu, takže pokud jedete na výlet autem, určitě vyrazte brzy.

Cala Mondragó

Jedna z nejhezčích pláží východního pobřeží, kterou najdete v chráněné oblasti Mondragó. Písek je krásně bílý a zátoka nabízí tyrkysově modrou vodu, navíc si pláž zachovala svůj přírodní ráz. K dispozici jsou i plážové bary a dostatečně velké parkoviště.

Cala Millor

Tuto pláž ocení cestovatelé, kteří se chtějí třeba i projít a užít si i další aktivity. Moře je zde velmi mělké, takže je vhodné i pro menší děti. Krásný písek najdete mezi městečky Cala Millor a Cala Bona. Ty jsou spojeny promenádou, která nabízí řadu obchůdků, restaurací a barů.

Cala Mesquida

Stejnojmennou zátoku Mesquida najdete cca 6 kilometrů severně od Cala Rajada. Pláž nabízí krásné výhledy do okolí a také jemný bílý písek. Vhodná je také pro surfaře, kteří zde vyhledávají vlny.

Cala Torta

Pokud hledáte spíše nedotčené pláže, pak jednou z nich je i Cala Torta, kterou najdete nedaleko Artà. Někde jsem četl, že je možná jedním z nejlepších míst k odpočinku na ostrově. Díky své nedotčené povaze je velmi vhodná na potápění a šnorchlování.

Cala Llamp

Skalnatá pláž, která je ideální na šnorchlování. Najdete zde restauraci i bar, ani parkování není problém. Nedoporučuji jí však pro rodiny s malými dětmi.

Cala Estellencs

Další pláž vhodná právě pro potápění a šnorchlování. Pláž jako taková je kamenitá a nabízí i snadný přístup k okolním jeskyním. Také zde najdete větší klid a to i během hlavní sezóny.

Cala Tuent

Ani tato pláž není vhodná pro děti, ale ocení jí sportovci. Ze štěrkové pláže se opět jednoduše dostanete k jeskyním, kde můžete pozorovat vodní život. Také je vhodná pro provozování windsurfingu.

Port de Pollença

Pokud jste na Mallorce, tuto pláž nesmíte vynechat. Krásná a dlouhá písečná pláž, která vás opravdu okouzlí. Již v minulosti inspirovala několik malířů a básníků. Najdete zde rozmanité služby a zařízení pro pohodlný relax. Někteří jí také považují za jedno z nejlepších míst pro windsurfing na ostrově.

Bahía de Alcudia

Úplně nejdelší pláž na Mallorce, která je v zálivu Alcúdia. Ten patří mezi nejrozvinutější části ostrova a najdete tu opravdu vše i v různých cenových rozpětích.

Playa de Sa Canova

Kousek od zálivu zálivu Alcúdia najdete tuto písečnou pláž, která má velmi blízko přírodě a zachovává si svůj původní nádech. V okolí najdete duny i potůček a dostatek borových dřevin. Za větrného počasí sem hojně jezdí milovníci kitu a windsurfingu.

Toto je můj seznam 20 nejlepších pláží na Mallorce, které se snažím vždy navštívit. Máte nějakou pláž, která by tu měla být také?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 10 =