Mallorca dovolená
Cestopis,  Informace,  Rady, tipy

Bez cestovky / Cestopis: Jak jsem se letos vydal na Mallorcu

Každý den prohledávám levné letenky i jízdenky do celého světa a občas se mi podaří celkem dobré  úlovky. Za 1 euro cent jsem letěl z Vídně do Londýna, za 5€ do Benátek nebo jel za 1€ do Varšavy. Kde hledat takové letenky a jak je nakupovat?

Tuto sezónu jsem se ale chtěl podívat k moři a trochu si odpočinout. Měl jsem celkem štěstí, že po chvíli hledání mi vyskočili zpáteční letenky z Berlína za 5€. V takovém případě nesmíte moc přemýšlet. I kdyby se to nakonec nehodilo, prostě musíte  koupit hned a uvidíte. Já jsem tedy koupil rovnou na 2 termíny a potom jsem vybral, co se hodilo víc a druhý jsem nechal propadnout. Již jsem popsal pár rad, jak si vše připravit a na co si dát pozor.

Super, letenky mám a co dál

Tato sezóna byla taková lehce prapodivná. I když jste nestihli tu první vlnu levných letenek, dalo se pak najít ještě spoustu dalších za 10€. Pokud jste zmeškali i tuto vlnu, dalo se letět za 1000Kč, což je na zpáteční cestu pořád super cena.

Co ale způsobil tento boom velikého množství super letenek? Tušíte správně, je to kapacita hotelů. Řada lidí se radovalo z levné letenky, ale již nešlo najít levné ubytování. Problém byl také, že jsem hledal uprostřed hlavní sezóny, kdy už jedou všechny lastminute. Zbývalo tedy většinou hostely – to jsem nechtěl, také celkem dost 4* a 5* hotelů, které byly zase zbytečně drahé. Zase jsem dlouho hledal a porovnával. Nakonec jsem našel trochu dražší, než jsem chtěl, ale pořád to ještě bylo přijatelný. Jak najít levné ubytování na Mallorce, jsem už také psal.

V jaké destinaci hledat ubytování

Na Mallorce je spousta zajímavých destinací, ale vše záleží od toho, co chcete dělat. Většina Čechů hledá východ ostrova, někde kolem Sa Coma, Cala Millor – to je destinace vhodná pro válení u moře, chození po obchůdcích a barech. Já jsem hledal spíše severo-východ. Někde mezi Can Picafort a Canyamel. Důvod byl jednoduchý, chtěl jsem spíše klidnější část ostrova a hlavně možnost jezdit si na výlety autem.

Nakonec jsem našel nejvýhodnější nabídku v Cala Ratjada. Takové celkem poklidné městečko s dvěmi přilehlými plážemi a celkem dobře napojené na okolí, takže se dalo jezdit třeba na Artá, Manacor a řadu pláží. Co byla výhoda, že už je to poměrně daleko a hlavně na konci silnice, takže tam moc lidí nepřijíždí.

Na výběr jsou i další možnosti. Pokud chcete vyloženě aktivní dovolenou s kolama, chození a nějaké koupání, tak pak máte nejvýhodnější z od západu  až na sever ostrova.

Naopak co se moc nedoporučuje je jihovýchod. Dostali se mi mnohokrát feedbacku, že sice je to tam levný, ale lidi se bojí večer vyjít z pokoje.

Ještě jsem vyřešil auto a těšil se na dovolenou

Dovolenou jsem si chtěl opravdu užít ale ne jenom válením se na jedné pláži. Rozhodl jsem se půjčit si auto. Jak si půjčit auto jsem také již popisoval. Půjčil jsem ho na celý týden. Na 7 dní s lepším pojištěním mě vyšlo na 230€, což mi přišlo přijatelný. Vše jsem tedy měl vyřízené a připravené, mohl jsem se jen těšit na odjezd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six − 4 =