Mallorca dovolená
Mallorca výlety

Výlety na Mallorce

Mallorca nabídne mnoho cestovatelům, kteří chtějí jen ležet na hotelové pláži a odpočívat. Nabídne také mnoho i těm, kteří se chtějí podívat kousek za zdi hotelu a každý si přijde na své. Odpočinkovější typy lidí určitě uvítají výlety i na jiné leckdy hezčí a klidnější pláže než je ta hotelová.  Aktivnější cestovatelé zase určitě rádi poznají něco z místní kultury a objedou kus ostrova. V nabídce je mnoho od poznávání měst přes šnorchlování až po kopcovité výlety. Protože ostrov není až tak velký můžete vidět opravdu mnoho různých míst. Sice vám nestačí klasická deseti denní dovolená na poznání všeho, ale pár příjemnými výlety na Mallorce můžete oživit dovolenou od běžného povalování.

Výlety na Mallorce

Vlastní výlety na Mallorce

Nejspíše není nic jednoduššího než si vytvořit vlastní výlety. Nemusíte nikde na nikoho čekat, výlet si nastavíte podle sebe a když budete chtít, kdykoli můžete program výletu změnit. Tedy pokud se vám zalíbí na nějakém místě nebo objevíte nějakou novou pláž, pak si zde můžete zůstat třeba i celý den.

Výlety autem

Půjčení auta dnes není žádný problém. Většinou stačí jen občanka, řidičák a nějaká záloha. Auto si pak můžete půjčit v každém větším městě dokonce i na letišti. Pokud chcete mít jistotu lepší ceny, pak je nejlepší si auto půjčit právě v hotelu, kde jste ubytováni.

K výběru je i mnoho typů různých aut od větších po ty nejmenší. Podle toho se i různí cena. Pokud chcete mít lepší výběr, pak auto hledejte ve větším městě.

Auto si můžete dokonce zarezervovat online a to ještě před odjezdem. Je mnoho různých systémů, ale já mám zatím zkušenosti s rentalcars, kteří fungují dobře. Na svém webu zprostředkovávají většinu firem a soukromníků nabízející weby, takže je z čeho vybírat a můžete i porovnávat různé ceny.

Půjčovna auta

Výlety hromadnou  dopravou

Ostrov je celkem dobře propojen autobusovou dopravou. Je zde několik linek, které spojují různá města. Lístky se dají koupit od 1.50€ a výš v závislosti na destinaci a délce trvání lístku. Autobusy pak jezdí v dobrých intervalech a pravděpodobně se dostanete, kam potřebujete a za lacino.

Jako další možnost můžete zvolit vlakovou dopravu. Po celém ostrově je 22 zastávek a lístky se pohybují od 1.60€. Jedná se sice o omezenou dopravu, ale je určitě rychlejší než autobusy.

Organizované výlety na Mallorce

Pokud patříte mezi lidi se špatným orientačním smyslem nebo jen nechcete dělat výlety svoje a jen si odpočinout, pak jsou vhodné organizované výlety. Na většině těchto výletů je dostupný průvodce, který řeší případné problémy. Každý průvodce pak umí alespoň anglicky a španělsky, najdete ale mnoho průvodců hovořících německy nebo jiným jazykem. Česky mluvícího průvodce na Mallorce najdete špatně.

Fakultativních výletů je pak na výběr mnoho. Některé se zaměřují jen na prohlídku města a jeho atrakce. Pak je ale spousta dalších výletů za poznáváním přírody nebo oblíbené celodenní výlety za nejlepšími plážemi ostrova. Najdete i krátkodobé výlety, například výlet na čtyřkolkách.

Výlety lodí

Tyto výlety patří mezi oblíbené a spíše odpočinkové. Většinou se nalodíte v nějakém přístavu, který se nachází ve větších městech. To může být pro někoho omezující, protože v rámci výletu již není doprava k lodi a musíte si jí tedy zařídit sami. Po nalodění už panuje pohoda a můžete si začít užívat. Lodě mají většinou kurz do méně známých zátok, které nejsou přeplněné turisty na plážích a můžete si tedy užít kvalitního koupání. Při delších plavbách se dostanete na více pláží nebo koupacích míst.

Některé výlety obsahují oběd a pití již v ceně, u jiných si za toto musíte připlatit nebo tam občerstvení není vůbec žádné. Vyplatí se pozorně číst, co vše je v rámci výlety, aby jste pak někde nebyli hlady.

Tipy na výlet lodí

Výlety autobusem

Tyto výlety ocení hlavně lidé, kterým se na lodích nedělá dobře. Autobusy jezdí z mnoha vybraných míst a dokonce na místa, kam se lodí nedá dostat – tím je převážně myšleno vnitrozemí. Pro řadu lidí může být zajímavá hornatá severní část ostrova nebo různá města. U větších měst bývá i v ceně projížďka městem a pak nějaká zastávka na občerstvení nebo nákup suvenýrů.

Po plážích se můžete vydat i autobusem. Jsou různé výlety, které nabízejí návštěvu zátok a nádherných pláží. Navíc cesta autobusem bývá levnější než ostatní typy dopravy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × five =