Letovisko Sa Coma
Mallorca výlety

Pláže S’Illot a Sa Coma – nádherné koupání

 Sa Coma

Tato pláž se jmenuje podle letoviska, v kterém se nachází na východě ostrova. Letovisko Sa Coma se postupně rozrůstalo až se spojilo dohromady s hned vedlejším letoviskem S´lllot. Letovisko Sa Coma je moderně vybudované s lehce vyššími hotely, ale tak tomu je skoro na téměř celé Mallorce. Najdete tu veškeré vybavení od krásných hotelů až po restaurace a bary.

Platja de Sa Coma

Platja de Sa Coma patřící k tomuto letovisku se nachází v místní zátoce. Vše je čisté a připravené na ideální dovolenou. Pláž je cca 900 metrů dlouhá s pozvolným vstupem, nádherným pískem a krásně čistou vodou. Tato pláž dostala dokonce ocenění Modré vlajky.

Pláž také nabízí skvělé služby. Najdete zde lehátka se slunečníky, záchranáře, občerstvení, hřiště, záchody atd. Služby nenajdete po celé délce pláže, což naopak umožňuje příjemný klid zájemcům o koupání a odpočinek bez ostatních hlasitějších turistů.

K pláži se dá dostat i pokud nebydlíte v některém z blízkých hotelů. Nedaleko je autobusová zastávka a parkoviště. Téměř celá pláž je lemovaná promenádou s obchůdky a dá se dojít až do vedlejšího letoviska  S´lllot. Určitě se sem vyplatí jet alespoň jako na jeden z výletů na Mallorce.

S’Illot

Jak již bylo řečeno výše letovisko S’Illot je propojené s letoviskem Sa Coma, tedy obě najdete na východním pobřeží ostrova Mallorca. I když jsou těsně přilehlá k sobě, podstatně se liší. S’Illot je znatelně menší a hlavně klidnější letovisko, které uvítají spíše vyznavači odpočinku než dovádění. Najdete tu samozřejmě vše, co potřebujete od restaurací až po obchůdky, ale za bary a rušnějším životem musíte popojet trochu jinam.

Cala Moreya/Platja de s’Illot

Pokud byste sem jeli na výlet a ptali se na cestu nebo hledali cedule, nebuďte zmateni, pokud uvidíte/uslyšíte názvy Cala Moreya a Platja de s’Illot. Jedná se o jednu a tu samou pláž jen Cala Moreya je menší městečko kousek odtud. Pláž je o něco menší než v Sa coma. Má asi 350 metrů na délku a rozhodně tu není takový ruch. Díky svojí velikosti celkově působí klidnějším dojmem. Rozhodně ale nepostrádá nic z toho, co nabízí pláž Sa Coma. Krásný čistý písek, průzračná voda. Jediné, co by někomu mohlo chybět, je nabídka vodních sportů, která je zde sice chudší, naopak je tu zase krásný klídek při odpočinku na dovolené.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 3 =