Cestopis

Bez cestovky / Cestopis: Příjezd do Cala Ratjada a ubytování

V minulém článku jsem krátce popisoval, jak vypadají první minuty po přistání, něco málo o letišti a hlavně, pokud si půjčujete auto, na co si dát pozor s pár užitečnými tipy. Dále již budu pokračovat v cestopisu:

Příjezd do městečka Cala Ratjada

Při výběru destinace jsem lehce tápal, kam se vydat. Podle čeho jsem vybíral jsem psal v prvním článku. Akorát jsem nikde nenašel moc hodnocení ani tolik nabídek do tohoto městečka, proto jsem při příjezdu těšil, co všechno mne zde potká a případně, co všechno nastane za problémové situace, které dělají cestování bez cestovky tím opravdovým cestováním.

Příjezd byl naprosto klidný, ani nebyl problém se do městečka dostat. Všude jsou okolo dobře viditelné ukazatele, které navedou přímo. Dokonce i v městečku jich najdete několik. Takovým drobným problémem byly ve výsledku nezodpovědní turisté. Přijížděli jsme totiž v takový podvečer, kdy všichni vycházejí ven po večeřích a nic neřeší.

K našemu hotelu Bellavista Hotel & Spa se jelo trochu nešikovně přes nejrušnější ulici, která je přes den prázdná, ale večer trochu připomíná Václavák v Praze, kde se motají opilci a nekontrolovaně jezdí na všech možných zařízeních.

Klasický checkin a véča

Ještě než jsme se vydali vyzvednout si klíče od pokoje na recepci, čekalo nás parkování. To je problémové úplně všude, protože si každý kdo může, půjčuje auto. Přes den je problém zaparkovat poblíž pláží a večer zase poblíž hotelu. Chvíli jsme tedy hledali nějaké místo a nakonec zaparkovali o několik ulic dále, kde to vypadalo spíše na oblast pro místní. Zabral jsem tam chudákům místo a doufal, že mi to neoplatí nějakým překvapením na autě.

Na recepci nebyl vůbec žádný problém. Recepční umí španělsky, německy i anglicky. S checkinem je ještě spojená taková drobná nepříjemnost, se kterou moc cestovatelů nepočítá, ale nelze se jí vyhnout. Ano, je placení daně za pobyt, který máme i v Česku, ale tady na Mallorce je znatelně vyšší. Často jí platí dokonce i ti, kteří si pořídili celý zájezd, ale daň již nebyla v ceně. Výše daně se mění celkem pravidelně a závisí na kvalitě ubytování a termínu dovolené. Může se tak vyšplhat až na 5€/noc/osoba. Proto je vždy dobré se podívat, co máte v ceně, když si vybíráte ubytování. Možná je některé o něco levnější, ale pak ještě musíte doplatit daň.

Na véče pak není nic moc překvapivého. Jako snad všude se snaží vyjít maximálně vstříc vybíravcům (takže najdete hranolky, těstoviny atd.), ale i těm, kteří si chtějí pochutnat na místní stravě, takže několik druhů ryb, maso atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 − three =