Informace,  Rady, tipy

Odlet z Mallorky a rychlé odbavení

Na Mallorce je pouze jedno hlavní letiště pro odbavení a najdete ho pod názvem Palma de Mallorca Airport. Nachází se přibližně 10 kilometrů od hlavního města ostrova – Palma de Mallorca. Letiště je moderní a připravené na cestovní ruch. Najdete zde několik oblíbených módních světových značek, restaurace k občerstvení a samozřejmě také VIP služby.

Doprava na/z letiště

Pro dopravu mezi letištěm a městem můžete využít taxi služby, jako je to na každém jiném letišti. Nejedná se ovšem o nejlevnější způsob cesty. Za jeden kilometr cesty zaplatíte od 0,50€.

Jako další způsob můžete využít půjčení vozu na letišti. Obzvlášť pokud plánujete udělat si soukromé výlety a objet si ostrov. Vozidlo si můžete předem vybrat již z domova a zabookovat u některé z nabízených společností.

Nejlevnějším řešením je využití hromadné dopravy. Autobusy zde jezdí celkem pravidelně a jednosměrná jízdenka se pohybuje od 5€. Ve špičce jezdí do hlavního města každých 15 minut. Můžete ovšem využít autobus i do jiného města.

Všechny tyto způsoby dopravy jsou vhodné pro samostatné cestovatele. Ti, kteří využívají cestovních kanceláří, mají většinou dopravu již v ceně zájezdu a připravené transfery. Také můžete využít hotelových služeb pro transfer na letiště.

Odlet z letiště – bez fronty

Pokud se na letiště dostanete ve špatný čas, kdy přijedou další autobusy s turisty, dělají se fronty občas i na více než několik desítek minut. Tomuto však můžete předejít. Před gatem si vyhledejte automat na rychlé odbavení. Tato možnost je zdarma, a protože jí lidi moc nevyužívají, rychle předběhnete fronty. Následně tak máte nějaký volný čas na poslední nákupy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 + 2 =