Mallorca města

Palma de Mallorca – Zavítejte do hlavního města

Mallorca je ostrov náležející ke Španělsku a zároveň jedna z nejvyhledávanějších destinací pro letní dovolenou a odpočinek a to jak pasivní, tak i aktivní. Každým rokem toto místo láká na své nádherné pláže, překrásnou přírodu, průzračné moře i zajímavé historické památky velké množství návštěvníků. Hlavním městem ostrova je Palma de Mallorca.

Kromě toho, že je Palma de Mallorca hlavním městem ostrova, je to zároveň i město přístavní. Rozkládá se v jižní části ostrova, v zátoce Badia de Palma. V blízkosti města se nachází také jedno z nejvíce vytížených španělských letišť Son Sant Joan. Za své letní sídlo si město zvolila španělská královská rodina.

Svým návštěvníkům Palma de Mallorca nabízí nádherné pláže, ale především velké množství historických památek.

Odpočinek na pláži

V Palma de Mallorca můžete navštívit dvě velké pláže. Na západě města se nachází Cala Major a na východě pak Playa de Palma.

  • Cala Major

Jedná se o písečnou pláž, jež se nachází u rodinné čtvrti Cala Major. Na pláži jsou k dispozici slunečníky, které poskytují příjemný stín. Ten nabízí i celá řada palem, jichž je v místě také dostatek. Občerstvit se můžete v některém z místních plážových barů.

  • Playa de Palma (Platja de Palma)

Pláž je velmi rozlehlá a svým návštěvníkům poskytuje dokonalé zázemí.

Návštěva zajímavých míst

Dominantu historické části města představuje katedrála Panny Marie, která je postavena v gotickém stylu. Někdy se pro tuto stavbu používá název La Seu. Základní kámen pro katedrálu nechal položit král Jakub I. Dobyvatel. Katedrála se řadí k největším ostrovním stavbám.

Hlavní náměstí se nazývá Plaça Major, rozkládá se severním směrem od katedrály. Naleznete zde celou řadu arkád, v nichž jsou umístěny příjemné kavárničky a zavítat zde můžete i do některého z místních obchodů.

Za návštěvu stojí palác Almudaina, jež se nachází nedaleko katedrály. Jedná se o jednu z posledních dochovaných staveb starověkých Maorů. V minulosti byl využíván jako sídlo, jež obývali maorští vezírové, později maorští panovníci. Nyní je zde umístěno muzeum historie. Budovu obklopují čtyři věže a na jedné z nich je umístěn bronzový anděl.

Pokud patříte mezi vyznavače španělské architektury, rozhodně si nenechte ujít návštěvu muzea Pueblo Español, které se nachází na západě města. Jedná se o muzeum pod širým nebem, jehož součástí je hned několik staveb. Jsou to zmenšené reprodukce budov, ulic a náměstí nacházejících se ve známých španělských městech. Prohlédnout si zde můžete také ukázky některých lidových řemesel.

Výlet za město

Chystáte-li se porozhlédnout po okolí, vypravte se na hrad Castell de Bellvedere, který je postaven ve vzdálenosti tří kilometrů od centra. Pokud se k němu vypravíte, odměnou vám bude okouzlující výhled nejen na hlavní město, ale také na celou zátoku. Hrad patří mezi dokonalé ukázky stylu středověkých pevností. Má kruhový tvar, tři věže a zachovalo se i několik střílen. Kruhové nádvoří lemují arkádové oblouky. Navštívit v těchto místech můžete i muzeum, které ukazuje historii celého města. Do poloviny 14. století hrad obývali panovníci, později zde byla umístěna věznice s mučírnou.

Palma Aquarium

Toto obří mořské akvárium se nachází nedaleko města. Díky několika různým vodním nádržím má návštěvník možnost si zblízka prohlédnout živočichy, kteří obývají vody Středozemního moře. Spatřit zde může nejen rejnoky, hvězdice, mořské koníky, chobotnice či pyskouny, ale i žraloky. Úchvatná podívaná se naskytne i díky korálům a sasankám. Kromě akvárií nabízí areál svým návštěvníkům také zahrady a dětské hřiště se skákacími hrady nebo pirátskou lodí. Příjemné osvěžení pak poskytují vodní fontány. Návštěva akvária a jeho přilehlých prostor je ideální volbou pro celodenní výlet. Občerstvit se lze v letním baru nebo restauraci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve + thirteen =