Mallorca města

Capdepera – nádherné historické město i sportovní středisko

Město Capdepera je považováno za jednu z hlavních turistických oblastí severovýchodu ostrova. Nachází se v blízkosti východního pobřeží. Je vzdáleno 70 kilometrů od hlavního města Palmy a 6 kilometrů od města Artá.  V městečku se nachází starobylý hrad, který je obehnán masivními hradbami, které údajně sloužily k ochraně města před Araby, přibližně ve 13.století. Je velmi staré a v minulosti velmi trpělo nájezdy pirátů, ale dnes je už po mnohých rekonstrukcích, a tak škody nejsou tak zřetelné. Je také hlavním městem stejnojmenného okresu, ke kterému patří další místní části, například letoviska Cala Rajada, Font de Sa Cala, Canyamel, Cala Mesquida anebo Cala Lliteras. Rozlohou ani počtem obyvatel není veliké, velikou část tvoří návštěvníci.

Nejvýznamnější památky – co navštívit

Chloubou celého města je bezesporu již výše zmíněný středověký hrad Castell de Capdepera. Hrad stojí na vyvýšeném kopci a tyčí se tak nad městem. Za vstup na hrad se platí ale nádherný výhled je i před branami hradu. Masivní hrad, otáčející se k moři, tehdy sloužil k hájení přístavu před piráty. Škody, které utrpěl jsou zjevné ale i tak se jedná o významnou památkou Capdepery, která se rozléhá nad městem a její starobylý vzhled okouzlí nejednoho návštěvníka. Oblíbené jsou i duny Cala Mesquida. Směrem do vnitrozemí přechází v krásnou oblast, která láká k procházkám. Návštěvníci by ale měli být v těchto místech opatrní, aby neponičili rostliny, které jsou důležité pro zachování dun.

Capdepera – nádherné historické město i sportovní středisko

Město je vhodné pro všechny věkové kategorie, ale obvykle bývá doporučováno spíš pro mladší klientelu. Nádherné písčité pláže s obchody a atrakcemi ocení rodiny s dětmi, zajímavou architekturu města a velkolepé památky zase velcí cestovatelé. Je také vhodné pro surfaře, golfisty a v neposlední řadě potápěče. Město nabízí velmi rozmanitou nabídku sportů, ať už se jedná o vodní sporty, nebo ty suchozemské.

Tipy pro další výlety

Je známá i pro svůj sladkovodní pramen, Sa Font de Sa Cala, ústící do moře. Za návštěvu také stojí koňská farma, kde si můžete vyzkoušet projet se po plážích na koních a ponících. Capdepera má krásné pláže z kvalitního písku, čisté moře, disponuje velkou rozmanitostí – kombinace klidných i divokých vod moře, na kterých se prohánějí surfaři. Každé léto se zde také pořádá mezinárodní maraton v surfingu –od Cala Rajady až po Menorcu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve + eighteen =