Informace

Parking Mazur ve Vídni

Pokud se vydáváte na Mallorcu, jedna z možností je let z Vídně. České cestovky nabízejí většinou lety z Prahy, ale pokud jste vybrali nějakou německou cestovku, tak je možné, že poletíte právě z vídeňského letiště. Jedná se o fajnové moderní letiště, kde mají mnoho obchodů, duty free, restaurací a celkově vše, co od letiště očekáváte.

Na letiště do Vídně již nebývá doprava v rámci zájezdu a musíte si jí tedy zařídit sami. Není to ale žádný problém, protože letiště je napojené na několik dopravních uzlů a dokonce si i můžete vybírat typ dopravy:

Na letiště Vídeň vlakem

Velkou výhodou je napojení vlakové dopravy přímo na letiště. Vlak sem jezdí každých 30 minut z hlavního nádraží ve Vídni, trvá mu to cca 15 minut a cena se pohybuje od 4€ nahoru. Vlakem tedy můžete již z Prahy či Brna, musíte ale přestoupit na letištní spoj. Při této příležitosti se můžete do Rakouska vydat i trochu dříve a prohlédnout si nádherné město.

Na letiště Vídeň autobusem

Autobusy bývají většinou levnější než vlaková doprava a možná právě proto máte zájem zvolit tuto cestu. Ani to není žádný problém, protože přímo na letiště jezdí hned několik linek. Jednak můžete využít spoj z Vídně nebo pokud se zde nechcete již zdržovat, můžete jet rovnou k letišti.

Při cestě z Prahy budete muset přestoupit v Brně, odkud již jezdí známý žlutý Regiojet nebo Leo Express, který jede již z Bohumína přes Brno. Další spoje pak najdete z Bratislavy.

Příjezd autem

Asi nejpohodlnější je zvolit vlastní cestu a vydat se na letiště autem. Je třeba brát v úvahu, že se to může prodražit, protože neplatíte jen pohonné hmoty, ale také musíte své vozidlo někde zaparkovat.

Letištní parkoviště

Na letišti ve Vídni jsou připraveni zaparkovat váš vůz hned na několika parkovištích. Ty zde jsou hned 3 – parking 3, parking 4 a parking C. Liší se vzdáleností od terminálu a podle toho je i nastavena cena. Na parkingu 3 a 4 si za parkování vozu připravte 186€/týden nebo 270€/2 týdny. Parking C vyjde o něco levněji a to 105€/týden nebo 140€/2 týdny. Máte to ovšem o něco dál.

Parkování Mazur

Jedná se vlastně o podobnou službu jako je goparking a další služby na našem pražském letišti. Neparkujete totiž přímo u letiště, ale kousek vedle. Jedná se vlastně o nejlevnější způsob parkování při odletu z Vídně. 8 dní parkování zde vyjde na 49€ a za 15 dní zaplatíte 69€. Tedy je zde výrazný rozdíl od letištního parkování. Velkou výhodou je i možnost online rezervace a zplacení celého parkování.

I přes to, že parkujete mimo letiště, určitě neztrácíte na komfortu. Z parkoviště Mazur jezdí pravidelná kyvadlová doprava, která je již v ceně parkování. Jezdí dokonce každých 15  minut a v nočních hodinách každých 20 minut a cesta trvá jen do 10 minut.

Vyplatí se vybírat si parkovací místo ideálně někde uprostřed parkoviště v řadách 13-15, kde je i zastávka autobusu. Po příletu vás autobus vyzvedne přímo u příletové haly. Vše je pěkně označeno a autobus jednoduše najdete. Pak vás zaveze zpátky na Mazur a můžete jet zpět domu.

 

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one + 6 =